Novosti20.04.2015

Zajedno do zdravlja

Beograd 20.04.2015

U želji da se podigne svest opšte javnosti o važnosti prevencije raka, Udruženje pacijenata obolelih od raka debelog creva i jetre, Dom zdravlja "Voždovac", Udruženje “Ilco” i Gradska opština Voždovac organizuju akciju postavljanja makete debelog creva pored dušanovačkog platoa (ul. Milorada Bondžulića) 25.04.2015. godine od 10.30 do 15.00 časova.

Cilj kampanje je smanjenje broja novoobolelih i broja umrlih od malignih oboljenja, što se može postići ukoliko se kod građana razvije svest o ličnoj odgovornosti za vlastito zdravlje i značaju redovnih preventivnih pregleda.

Svi zainteresovani imaće priliku da prođu kroz ovu maketu i pogladaju kako izgledaju prekancerozne lezije, dobiće dovoljno informacija o zdravim stilovima života i rizicima za nastanak oboljenja. Pružaćemo usluge male dijagnostike - kontrola nivoa šećera u krvi.

Prateći ovaj link, možete se dodatno informisati o kolorektalnom karcinomu.