Novosti22.03.2017

Maketa kolona u Vrnjačkoj Banji, nastavak akcije u Užicu...

Vrnjačka Banja 18.03.2017

U želji da se podigne svest građana o važnosti prevencije i otkrivanja ranog stadijuma karcinoma, predstavnici Udruženja pacijenata obolelih od raka debelog creva i jetre, u saradnji sa Udruženjem "Ilco" i Ženskim centrom Milica iz Vrnjačke Banje, 18. marta 2017. godine organizovali su akciju postavljanja makete debelog creva u centru Vrnjačke Banje u pešačkoj zoni kod biblioteke. I ova manifestacija privukla je veliki broj posetilaca.

Cilj ove javno - zdravstvene manifestavije je smanjenje broja novoobolelih i umrlih od malignih oboljenja, a to se može postići ukoliko se razvije svest o odgovornosti za vlastito zdravlje i značaju redovnih preventivnih pregleda.

Aktivnosti povodom meseca borbe protiv raka nastavljamo 25.03.2017. godine u Užicu

akcija u Vrnjačkoj Banji 2017