Novosti15.07.2016

Izveštaj - Sve što želite da znate o lečenju karcinoma dabelog creva i jetre...

Beograd 07.07.2016

U organizaciji Udruženja pacijenata obolelih od raka debelog creva i jetre 07. jula u 17 časova održana je tribina sa temom Kolorektalni karconom u Domu zdravlja "Stari grad".

Nakon uvodne prezentacije onkologa prof. dr sc. med. Vladimira Kovčina, prisutni su imali priliku da kroz diskusiju sa predavačem saznaju sve što žele o navedenoj temi.

Vladalo je veliko interesovanje među građanima, što potvrđuje i činjenica da su sva mesta u sali bila popunjena. Dr Kovčin je govorio o novim vrstama lečenja, već primenjivanim u inostranstvu.

Radi uvida u probleme pacijenata, prisutnima su podeljene ankete, koje će se obrađivati i analizirati u narednom periodu. Tribina je medijski propraćena.

Novinari televizije Happy bili su prisutni i razgovarali su sa predavačem.

Deljen je zdravstveno - promotivni material i građani su upućeni da se javljaju Call centru Udruženja, kako bi dobili sve potrebne informacije.