Novosti02.04.2015

Svetski dan metastatskog kolorektalnog karcinoma

BAH - Belgrade Art Hotel 24.03.2015

Ove godine u svetu prvi put se obeležava Svetski dan metastatskog kolorektalnog karcinoma (CCA) pokreće kampanju "Testiraj se" ("Get testend"). Cilj kampanje je podizanje svesti i razumevanja o značaju testiranja RAS biomarkerima kod pacijenata kojim je dijagnostifikovan metastatski kolorektalni karcinom. Na press konferenciji za medije o ovoj temi govorili su prof. dr Vladimir Kovčin, prim. dr Davorin Radosavljević, dr Siniša Radulović i g. Milenko Mitrović, predsednik Udruženja pacijenata obolelih od raka debelog creva i jetre.

metastatski karcinom debelog creva

Amfiteatar Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije 24.03.2015

U organizaciji radne grupe za podršku pacijentima pri IORSu, a u okviru kampanje borbe protiv raka, održana je Tribina za pacijente koji se leče na Institutu, gde je pacijentima prezentovana uloga Udruženja, koja se bave borbom protiv raka. Predstavljanje - prezentaciju našeg udruženja iznela je Dušica Miljanović, zamenik predsednika Udruženja. Osnovna tema Tribine bila je edukacija pacijenata o preventivnom delovanju (SKRININGU).

biomarkeri u metastatskom karcinomu debelog creva