Novosti09.04.2014

Akcijom u Novom Sadu obeležen Svetski dan zdravlja

Novi Sad 07.04.2014

U okviru Svetskog dana zdravlja, Udruženje pacijenata obolelih od raka debelog creva i jetre zajedno sa Udruženjem “Ilko” Srbije, organizovalo je javno-zdravstvenu manifestaciju, postavljanjem makete debelog creva u univerzitetskom naselju u Novom Sadu.

Manifestaciju je otvorio i pozdravio član Gradskog veća za zdravstvo Zoltan Horvat.

Interaktivna maketa kolona privukla je pažnju velikog broja građana. Direktnim prolaskom kroz maketu, prisutni su imali priliku da se neposredno edukuju o prevenciji karcinoma debelog creva.

Tom prilikom deljen je zdravstveno-promotivni material, sa pozivom građanima da sprovedu test na okultno krvarenje, koji se preporučuje kod zdrave populacije sa prosečnim rizikom od pojave raka debelog creva i koji predstavlja adekvatnu metodu za rano otkrivanje ove bolesti

Akcenat je i ovog puta stavljen na razvijanje svesti građana za vlastito zdravlje.