Novosti28.03.2013

Tribina Udruženja pacijenata

Beograd 28.03.2013

01

U prostorijama Udruženja pacijenata obolelih od raka debelog creva i jetre, u četvrtak 28. marta sa početkom od 18h je organizovana tribina posvećena problemima dijagnostike i lečenja raka debelog creva.

Veliki broj zainteresovanih se pojavio na tribini koju je držao dr Vladimir Kovčin. Pitanja koja su mu tom prilikom postavljena, najvećim delom su se odnosila na samo lečenje raka debelog creva ali bilo je i onih koje je zanimalo kako se vrši rano otkrivanje ove bolesti.

Za aktiviste Udruženja, zanimljivo je bilo saznanje da se u određenom broju Domova zdravlja u Beogradu ne sprovodi FOBT, zbog čega će Udruženje uputiti dopis relevantnim instancama u želji da ova metoda koja se primenjuje u cilju ranog otkrivanja raka debelog creva bude dostupna osiguranicima u svim Beogradskim opštinama.

Takođe prepoznat je problem nedovoljne komunikacije lekara sa pacijentima, pogotovu prilikom saopštavanja dijagnoze. Udruženje će svakako ovaj problem pokušavati da reši kroz svoje aktivnosti.